ampio logosterowanie1

Inteligentny dom Ampio – wszystko pod twoją kontrolą

MDOT-18

Ampio Smart Home to system automatyki budynkowej stworzony przez polskiego producenta, z wieloletnim doświadczeniem w branży elektronicznej. Dzięki swojej konstrukcji sprawdza się każdym rodzaju budynku. Umożliwia kontrolowania wszystkich urządzeń w domu: oświetlenia, rolet, wentylacji oraz ogrzewania a dzięki aplikacji mobilnej możemy to robić z dowolnego miejsca na świecie.

Główną zaletą inteligentnego domu Ampio jest jego niezawodność. W rozproszonej, magistralnej strukturze wszystkie urządzenia działają niezależnie i awaria jednego nie powoduje niepoprawnej pracy pozostałych elementów systemu. Ułatwia to również łatwą rozbudowę i modyfikacje w zależności od potrzeb klienta. Do komunikacji wykorzystano protokół CAN. Jest to niezawodne rozwiązanie stosowane od wielu lat w przemyśle oraz w branży samochodowej. Na potwierdzenie tych słów producent udziela 5 lat gwarancji na swoje produkty.

Cechy systemy Ampio Smart Home:

– niezawodność działania,
– skalowalność, łatwość rozbudowy systemu,
– intuicyjna o komfortowa obsługa,
– eleganckie wzornictwo,
– współpraca z większością urządzeń dostępnych na rynku,
– 5 lat gwarancji,
– doskonała relacja ceny do możliwości i niezawodności systemu.

MPR8soferta-mamp1s

Funkcjonalności

Oświetlenie
Szeroki wybór urządzeń wykonawczych umożliwia sterowanie dowolnym źródłem światła, od żarowych, LED aż po taśmy RGB. Zapalanie wybranych źródeł oraz sterowanie natężeniem oraz barwą światła pozwala na tworzenie scen świetlnych oraz scenariuszy w zależności potrzeb i wymagań klienta.
Kontrola zużycia energii
System Ampio umożliwia monitoring i kontrolę zużycia kosztów energii elektrycznej. Oszczędności można uzyskać przede wszystkim poprzez automatyczne wyłącznie oświetlenia w pomieszczeniach w których nie przebywamy jak i również przez wyłącznie zasilania urządzeń (tryb czuwania) których nie potrzebujemy podczas naszej nieobecności w domu.

Bezpieczeństwo
Inteligentny dom Ampio może zbierać sygnały z czujników temperatury, ruchu, dymu, tlenków i reagować w odpowiedni sposób. Możliwa jest również pełna integracja z systemem alarmowym.

Żaluzje, rolety i bramy
Poza oczywistymi funkcjami jak lokalne lub zdalne sterowanie pojedynczymi roletami lub grupami rolet Ampio potrafi reagować na warunki atmosferyczne lub sygnały z czujników alarmowych. Przy silnym deszczu lub nasłonecznieniu odpowiednie grupy rolet mogą się automatycznie opuszczać a w przypadku pożaru.

Ogrzewanie i klimatyzacja
Największe oszczędności możemy uzyskać efektywnie sterując ogrzewaniem i klimatyzacją. Tworzenie stref ogrzewania, harmonogramów czasowych czy scenariuszy działania pieca, klimatyzatorów, rekuperatorów lub pomp ciepła nie tylko znacznie ponosi komfort użytkowania, ale pozwala na oszczędzić do 30% kosztów pracy tych urządzeń.

Audio i wideo
System Ampio posiada własny amplituner radiowy do którego można podłączyć dowolny sygnał audio. Dzięki temu możemy włączyć nasze ulubione radio lub muzykę za pomocą smartfony, tabletu ale też dowolnego klawisza tradycyjnego oprzętu elektrycznego. Ampio Smart Home integruje się w większością systemów audio wideo dostępnych na rynku.

Zarządzanie
Za pomocą aplikacji mobilnych mamy stały nadzór oraz dostęp do funkcji naszego domu. Możliwość tworzenie scenariuszy, harmonogramów pozwala na pełną kontrolę nad urządzeniami w naszej instalacji elektrycznej.

ampio dom

Sterowanie

Standardowy osprzęt elektryczny
Ampio wykorzystuje tradycyjny osprzęt elektryczny jednak możemy pojedynczym klawiszem wywoływać przeróżne funkcje systemu. Przykładowo pojedyncze kliknięcie może zapalić główne światło, podwójne wymusi dowolny scenariusz a przytrzymanie podleje ogródek. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć liczbę tradycyjnych łączników instalowanych w naszym domu.
Panel dotykowy Smart Home
Eleganckie panele dotykowe Smart Home są wykonane z wysokiej jakości szkła lacobel. Pozwalają zastąpić dotychczas stosowane, klasyczne łączniki oświetlenia. Ikony na panelu jednoznacznie określają, czym dane pole steruje, a punkt sygnalizacyjny informuje nas, czy zaprogramowana funkcja systemu jest aktywna, czy też nie, np. czy niechcący pozostawiliśmy włączone światło w garażu, w ogrodzie lub piwnicy.

Panel LCD Smart Home
Panel LCD Smart Home montowany na ścianie, wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz, za pomocą dotyku, daje Ci możliwość kontroli nad całym domem z jednego miejsca.

Zdalne sterowanie Smart Home
System Ampio posiada możliwość zdalnego dostępu za pomocą komputera, tabletu, czy też smartfonu. Na każde popularne urządzenie mobilne stworzona została aplikacja, która daje Tobie możliwość sterowania wszystkimi funkcjami Smart Home, bez konieczności wstawania z sofy. Wystarczy, że w zasięgu ręki masz swój osobisty smartfon, czy tablet.

ampio audioWięcej informacji na temat produktów znajdziesz w poniższym katalogu:

oraz na stronie producenta:

www.ampio.com.pl