Nasza oferta

Projektujemy, montujemy i serwisujemy instalacje monitoringu IP (CCTV). W naszej ofercie znajdziesz pełen asortyment kamer i osprzętu (rejestratory, serwery NAS, zasilanie PoE).

Kliknij w link poniżej aby skontaktować się z naszym doradcą:

kontakt

homelogic projektowanie doradztwo

Zalety nowoczesnego monitoringu IP

W wysokiej rozdzielczości widać więcej

Zastosowanie kamer z wysoką rozdzielczością pozwala w pierwszym rzędzie na zapis obrazu, który jest wierniejszy rzeczywistości i ma większą wartość dowodową niż z dowolnej kamery analogowej. Kamera IP w wysokiej rozdzielczości rejestruje 12-krotnie więcej szczegółów niż 95% wszystkich istniejących urządzeń video na całym świecie. W niemal wszystkich przypadkach zastosowania kamera zastępuje kilka systemów standardowych, ponieważ przy tej samej rozdzielczości szczegółów oferuje 4-krotnie większy zasięg.

Mniej kamer widzi to samo

Na stadionie piłkarskim w Kaiserslautern, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Świata, jedna kamera firmy MOBOTIX nadzoruje jednocześnie cztery bramki wejściowe. Do pełnej obserwacji pomieszczenia wystarczy zaledwie jedna kamera z obiektywem szerokokątnym 90°, umieszczona w narożniku. Wysoka rozdzielczość pozwala nie tylko na zmniejszenie liczby kamer i urządzeń rejestrujących, lecz dzięki temu również na ograniczenie ilości rozłożonych przewodów i zasilania awaryjnego, co w sumie prowadzi do znacznego obniżenia kosztów.

kamery panoramiczne IP HD

Jedna dobrej jakości kamera IP wystarczy do obsłużenia wielu stanowisk na stacji benzynowej

Kamery panoramiczne

Dzięki unikatowej optyce potrafią zarejestrować dokładny i ostry obraz w pełnym polu widzenia o kącie 180° i o rozdzielczości HD. Obraz jest rejestrowany w pełnym zakresie pola widzenia, natomiast podgląd i analiza odbywa się w dowolnym skonfigurowanym przez nas widoku, obrobionym i pozbawionym zniekształceń wynikających z szerokiej perspektywy. Kamery panoramiczne mogą zastąpić nawet do 6 zwykłych kamer o standardowym kącie widzenia.

kamery inteligentny dom

Dostęp zdalny

Obraz z kamer możemy oglądac na żywo za pomocą sieci internet. Nieważne gdzie jesteś, zawsze możesz sprawdzić co się dzieje w domu. Dodatkowo jest możliwa pełna integracja kamer z systemem inteligentnego budynku.

kamera panoramiczna

Profesjonalne Kamery MOBOTIX

Niemiecka firma Mobotix jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie kamer CCTV o najwyższej jakości. Ich produkty charakteryzują się doskonałym wykonaniem, niesamowitą wytrzymałością na warunki atmosferyczne oraz długa żywotnością. Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań technologicznych produkty Mobotix nie maja obecnie konkurecji w dziedzinie jakości obrazu, bezawaryjności oraz oferowanych możliwości.

Brak ruchomych części i grzałek

Bezawaryjność jest jedną z głównych cech kamer Mobotix. Całkowicie zrezygnowano ze wszystkich ruchomych części, w tym z mechanicznych filtrów podczerwieni tworząc dedykowane sensory wraz z optyką dostosowaną do zastosowań dziennych lub nocnych. Grzałki zostały wyeliminowane dzięki unikalnym rozwiązaniom w dziedzinie chłodzenia sensorów i układów zasilania.

Unikalne układy optyczne

Kamery nowej serii są wyposażone w sensory dzienne o rozdzielczości 5 megapikseli i są w stanie uchwycić 2,5 raza więcej detali niż obraz w pełnym HD. Sensory nocne o rozdzielczości 3 megapikseli dostarczą ostry i wyraźny obraz o wartości dowodowej nawet w przypadku bardzo słabych warunków oświetleniowych.

Absolutna niezawodność

Kamery Mobotix sprawdzają się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Brak konieczności serwisowania czy dodatkowego zasilenia elementów grzewczych sprawia, ze kamery Mobotix są najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem przez ekspedycje naukowe.

Kamery IP Mobotix M12

Monitoring dużego placu przeładunkowego. Zastosowano dwuobiektywowe kamery Mobotix M12 wraz z reflektorami podczerwieni. Obraz i dźwięk jest przesyłany zdalnie przez sieć GSM.

Mobotix na Mount Everest

W 2011 roku kamera Mobotix M12 została zaistalowana na wysokości ponad 6000 metrów w celu stałej obserwacji warunków pogodowych na Mount Everest. Kamera jest zasilana przez panel fotowoltaiczny i transmituje bezprzewodowo obraz do stacji badawczej.

Optyka Mobotix – dostępne obiektywy

Kamery Mobotix są w pełni modułowe, co znaczy że możemy wybrać dowolną kombinację optyki z sensorem. Każdy sensor występuje w dwóch wariantach – dziennym (5 Mpix) i nocnym (3.1 MPix). Sensor nocny generuje obraz czarno-biały. Kliknij w obraz aby go powiększyć:

L12

L12 – Obiektyw panoramiczny 180°

Obiektyw (Ekwiwalent 35 mm) 12 mm
Kąt widzenia w poziomie 180°
Kąt widzenia w pionie 160°

L25

L25 – Obiektyw szerokokątny 82°

Obiektyw (Ekwiwalent 35 mm) 25 mm
Kąt widzenia w poziomie 82°
Kąt widzenia w pionie 61°

L38

L38 – Obiektyw 55°

Obiektyw (Ekwiwalent 35 mm) 38 mm
Kąt widzenia w poziomie 55°
Kąt widzenia w pionie 41°

L51

L51 – Obiektyw 40°

Obiektyw (Ekwiwalent 35 mm) 51 mm
Kąt widzenia w poziomie 40°
Kąt widzenia w pionie 30°

L76

L76 – Teleobiektyw 27°

Obiektyw (Ekwiwalent 35 mm) 76 mm
Kąt widzenia w poziomie 27°
Kąt widzenia w pionie 20°

L160

L160 – Teleobiektyw 13°

Obiektyw (Ekwiwalent 35 mm) 160 mm
Kąt widzenia w poziomie 13°
Kąt widzenia w pionie 10°

NOWOŚĆ 2014 – Sensor Termowizyjny

Mobotix wypuścił na rynek kamerę termowizyjną M15D-Thermal pozwalającą na obserwacje nawet przy zerowym oświetleniu – w zupełniej ciemności. Oparta na platformie dualnej kamery M15D posiada jej wszystkie dotychczasowe właściwości i funkcje. Obejmujące miedzy innymi analizę obrazu z przetwornika termowizyjnego zawansowanym algorytmem detekcji ruchu MxActivitySensor. Uzyskujemy w ten sposób najlepszy z możliwych system ochrony perymetrycznej i monitoringu.

mobotix obraz z kamery termowizyjnej 2

Technologia kamer termowizyjnych opiera się na detekcji fal podczerwonych i konwersji ich na obraz. Głównym źródłem promieniowania podczerwonego jest ciepło. Dlatego często potocznie używa się określenia promieniowanie cieplne.
Każda kamera termowizyjna posiada specjalny przetwornik wychwytujący te właśnie fale. Dzięki czemu pomimo braku jakiegokolwiek światła, kamera widzi wszystkie obiekty, które posiadają inną temperaturę niż otoczenie (ludzi, samochody i ich silniki, pracujące maszyny, zwierzęta itp.).

mobotix obraz z kamery termowizyjnej

Kamera M15D z sensorem termowizyjnym

Oferta Mobotix – Kamery dwuobiektywowe

Mobotix M15

Kamera M15 jest następcą bardzo udanego modelu M12. Flagowy produkt firmy Mobotix. Bardzo wysoka odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że kamery tej serii są najczęściej wybierane gdy liczy się bezawaryjność, szczególnie gdy są nie ma możliwości przeglądów i serwisowania (ekstremalnie niskie temperatury, zapylenie, deszcz i śnieg, wiatr, drgania lub wstrząsy itp.). Idealne rozwiązanie w przypadku oddalonych miejsc (autostrady) lub monitoringu z dużej wysokości (słupy, wieżowce). Zdolna do całkowicie autonomicznej pracy ze względu na niski pobór mocy. Kamera jest wyposażona w czujnik ruchu PIR, głośnik i mikrofon (dwukierunkowe audio SIP/VoIP).

Zastosowania

Monitoring dużych przestrzeni (drogi, parkingi, magazyny). Miejsca niedostępne, ekstremalne warunki pogodowe. Ochrona mienia.

Cena

Od 852 EUR netto.

Klasa ochrony IP66, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensory 2 x 1/2" CMOS dzienny lub nocny (2 x 2048 x 1536), Optyka od L12 do L160
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 4,5 W
Funkcje Czujka PIR, Głośnik, VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), FCC, CE
mx_MPP_M15D_WallMountPersR-L22BL_400

Mobotix S15

Kamera składa się z modułu do zabudowy zawierającego większość elektroniki oraz dwóch modułów optycznych na przewodach o długości do 2 metrów. Bardzo dyskretna i uniwersalna. Idealne rozwiązanie gdy zależy nam na bardzo wysokiej jakości obrazu bez konieczności montażu dużej, rzucającej się w oczy kamery. Moduł główny oraz moduły kamer są wstrząsoodporne, dzięki czemu nadają się do montażu w samochodach.

Zastosowania

Monitoring miejsc pracy, monitoring pojazdów dostawczych (kabina + ładunek), placówki bankowe (monitoring bankomatów), hotele, wnętrza posesji.

Cena

Od 798 EUR netto.

Klasa ochrony IP65, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensory 2 x 1/2" CMOS dzienny lub nocny (2 x 2048 x 1536), Optyka od L12 do L160
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 4,5 W
Funkcje VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), FCC, CE
mx_MPP_S15D_400

Mobotix D15

Kopułkowa kamera wyposażona w dwa sensory w dowolnym układzie, które możemy skierować w dowolnie wybrane punkty. Kamera może obserwować wybraną lokalizację w trybie dziennym i nocnym, lub połączyć dane z dwóch przeciwlegle skierowanych sensorów w jeden obraz o podwójnej rozdzielczości (4096 x 1536 px)

Zastosowania

Monitoring dróg, i skrzyżowań. Monitoring obiektów publicznych i prywatnych posesji.

Cena

Od 998 EUR netto.

Klasa ochrony IP65, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensor 2 x 1/2,5" CMOS dzienny lub nocny (2 x 2048 x 1536), Optyka od L25 do L160
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 4,5 W
Funkcje VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), FCC, CE
Wymiary Ø x H: 205 x 108 mm, Waga: 0,75 kg
mx_MPP_D15D_CeilingMount_400

Mobotix V15

Kamera w obudowie kuloodpornej ze stali nierdzewnej o grubości 5 mm. Stosowana do obiektów o najwyższym stopniu ochrony. Kamera jest wyposażona standardowo w dwa sensory, które można umieścić w trzech wybranych miejscach obudowy.

Zastosowania

Monitoring banków, zakładów karnych lub innych placówek rządowych.

Cena

Od 2498 EUR netto.

Klasa ochrony IP66, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensor 2 x 1/2,5" CMOS dzienny lub nocny (2 x 2048 x 1536), Optyka od L25 do L160
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 4,5 W
Funkcje VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, czujnik temperatury, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), EN 50155 (shock, vibration, temperature), FCC part 15B, CE
Wymiary 26.1 x 19.6 x 18 cm, Waga: 4,68 kg
mx_MPP_V15_LU_400

Oferta Mobotix – kamery jednoobiektywowe

Mobotix M24

Odpowiednik kamery M15 pozbawiony jednego obiektywu. Bardzo dobra odporność na warunki atmosferyczne. Idealne rozwiązanie do monitorowania w trudnych warunkach dostatecznie oświetlonych miejsc.

Zastosowania

Monitoring dróg, i skrzyżowań. Monitoring zakładów pracy (wysoka odporność na pył), szkół, obiektów publicznych i prywatnych posesji.

Cena detaliczna

Od 598 EUR netto.

Klasa ochrony IP66, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensor 1 x 1/2" CMOS dzienny lub nocny (2048 x 1536), Optyka od L11 do L160
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 3,0 W
Funkcje VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, czujnik temperatury, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), EN 50155 (shock, vibration, temperature), FCC, CE
Wymiary 14 x 23 x 19 cm, Waga: 0,75 kg
mx_MPP_M24_CeilingMount_400

Mobotix Q24

Kamera panoramiczna do montażu na suficie – umożliwia podgląd sytuacji w pełnych 360°. Dzieki dyskretnemu wyglądowi nadaje się do hoteli i obiektów typu szkoły. Kamera jest dostępna również w obudowie wandaloodpornej.

Zastosowania

Monitoring recepcji czy sal konferencyjnych, sal gimnastycznych, korytarzy i hal magazynowych. Produkt certyfikowany do zastosowania w środkach komunikacji miejskiej – kamera panoramiczna w autobusie jednocześnie rejestruje pasażerów, kierowcę oraz to co dzieje się na drodze. Do obiektów publicznych i prywatnych posesji.

Cena detaliczna

Od 598 EUR netto.

Klasa ochrony IP65, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensor 1 x 1/2" CMOS dzienny lub nocny (2048 x 1536), Optyka L11 (hemisferyczny 180°) lub L22 (90° x 67°)
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 3,0 W
Funkcje VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, czujnik temperatury, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), EN 50155 (shock, vibration, temperature), FCC, CE
Wymiary Ø x H: 16 x 5 cm, Waga: 0,45 kg
mx_MPP_Q24_InCeilingMount_400

Mobotix D24

Jednoobiektywowa szerokokątna kamera kopułkowa do zastosowań domowych i przemysłowych. Dostępna również w obudowie wandaloodpornej.

Cena detaliczna

Od 448 EUR netto.

Klasa ochrony IP65, odporny na warunki atmosferyczne, temp. pracy -30° do +60°C
Interfejs Ethernet 10/100 Mbit, miniUSB, MxBus, In / Out i RS232 z akcesoriami
Sensor 1 x 1/2" CMOS dzienny lub nocny (2048 x 1536), Optyka od L25 do L160
Kodowanie MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263, Video-VoIP
Wewnętrzny DVR Do 64 GB za pomocą karty microSD
Zasilanie PoE (IEEE 802.3af / t) zmienna klasa PoE typ. 3,0 W
Funkcje VideoMotion, MxActivitySensor, sygnały zewnętrzne, mikrofon, czujnik wstrząsu, powiadamiania poprzez e-mail, FTP, telefonia internetowa (VoIP, SIP), wizualne / akustyczne alarmy, pre-i post-alarm zdjęć
Certyfikacja EMV (living environments, industry), EN 50155 (shock, vibration, temperature), FCC, CE
Wymiary Ø x H: 16 x 8,6 cm, Waga: 0,35 kg
mx_MPP_D24-L22_400

Wiecej materiałów Mobotix


Kamera M15D Thermal – porównanie termowizji z klasycznym sensorem IR + doświetlenie


Kamera M15D Thermal – Monitoring parku maszynowego


Kamera M15D Thermal – Monitoring dużych przestrzeni i ogrodzeń


Kamera S15 – prezentacja możliwości tej unikatowej kamery.


Kamera M15 – rozpakowanie pudełka, omówienie produktu i elementów.


Przykładowy obraz kamery Mobotix M12 wyposażonej w sensor dzienny i nocny z optyką L38. Kamera automatycznie przełącza obraz między sensorami na podstawie warunków oświetleniowych.